O fundacji

KRS: 0000 13 52 61

STATUS Organizacja Pożytku Publicznego

Gdy dziecko trafia do szpitala…

Gdy dziecko zachoruje, ważne jest troskliwe, czułe serce matki. By leczenie przebiegało jak najlepiej a powrót do zdrowia być bezpieczny i jak najszybszy, potrzebny jest też lekarz.

Matką dwóch dorosłych już synów i wrażliwym, doświadczonym lekarzem była doktor Jolanta Chmielik, neurolog. Od początku pracowała w Centrum Zdrowia Dziecka, słynąc jako lekarz o wielkiej intuicji umiejętnie łączonej z ogromną wiedzą i szacunkiem dla chorego dziecka. Codziennie przyjmując małych pacjentów zastanawiała się, co może zrobić, by ulżyć ich cierpieniom, pomóc w odzyskaniu radości i beztroski. Dlatego właśnie, ponad trzydzieści trzy lata temu, wpadła na pomysł założenia jednej z pierwszych w Polsce fundacji, zaangażowanych w poprawę warunków hospitalizacji chorych dzieci: to Fundacja Towarzystwo Przyjaciół Centrum Zdrowia Dziecka.

Wsparła ją grupa niezawodnych przyjaciół, także związanych z CZD: dr Krystyna Ławicka, mgr Małgorzata Zychora – Lipke i prawnik dr Włodzimierz Wolniak. Chodziło o dobro dzieci.

Dr n. med Jolanta Chmielik pełniła Funkcję Prezesa Zarządu Fundacji Towarzystwa Przyjaciół Centrum Zdrowia Dziecka przez ponad ćwierć wieku. Z wielkim smutkiem odeszła 2 maja 2017 roku. Decyzją Zarządu i Rady Fundatorów dokonaliśmy zmian w dotychczasowej nazwie, nadając Fundacji imię jej pomysłodawczyni, założycielki i jej dobrego ducha, przez blisko 30 lat Prezesa Zarządu; wybitnej lekarki i wspaniałego Człowieka, dr n. med. Jolanty Chmielik.

Przez wiele lat siedzibą był (po godzinach) gabinet lekarski dr Chmielik, prezesa Fundacji. Obecnie, dzięki uprzejmości Centrum Zdrowia Dziecka, nasz sekretariat mieści się w budynku K (pokój 216) na terenie szpitala. Wyjazdy integracyjne, służbowe komórki, przywileje, wszechobecne w wielu innych fundacjach? Tu tego nie było i nie ma! Każdy grosz przeznaczamy na zakup nowoczesnego wyposażenia i sprzętu dla Centrum Zdrowia Dziecka, współfinansujemy szkolenia lekarzy i pielęgniarek.

Dlatego warto nam zaufać i wesprzeć 1% Twojego podatku, mamy oficjalny status Organizacji Pożytku Publicznego. Wystarczy w zeznaniu PIT podać nasz numer KRS: 0000135261. To konkretne wsparcie dla cierpiących dzieci.

W każdej chwili możecie Państwo wspomóc Fundację wpłacając dowolną kwotę na konto fundacji w Banku PKO PB 15 1020 1127 0000 1702 0292 2680.

Polskie Radio Jedynka na antenie o naszej fundacji, organizacji pożytku publicznego

To tylko 3 minuty