Aktualności

KRS 0000 13 52 61

Opowieści o tym, co jest w życiu ważne

Ważna dla dzieci książka "Opowieści o tym, co jest w życiu ważne", którą przekazał dla małych pacjentów IP CZD autor, dr Marek Michalak, były Rzecznik Praw Dziecka, w tych dniach trafi do Czytelników!

cropped-Fundacji-Towarzystwo-Przyjaciół-Centrum-Zdrowia-Dziecka-im.-dr-n.-med.-Jolanty-Chmielik.png

Zmiany, zmiany!

Ze smutkiem przyjęliśmy rezygnację prof. dr hab. n. med. Mieczysława Chmielika   z pracy w Radzie Fundatorów. Nowym Przewodniczącym Rady został wybrany dr Sławomir Koczywąs, a do składu Rady dołączyli dr Marek Michalak oraz Grzegorz Jach.

cropped-Fundacji-Towarzystwo-Przyjaciół-Centrum-Zdrowia-Dziecka-im.-dr-n.-med.-Jolanty-Chmielik.png

Odszedł od nas Jerzy Orłowski

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy informację, że odszedł od nas Jerzy Orłowski - wieloletni, zasłużony członek naszej Rady Fundatorów Dziękujemy za lata wspólnej pracy na rzecz małych pacjentów Centrum Zdrowia Dziecka Zarząd Fundacji Towarzystwa Przyjaciół Centrum Zdrowia Dziecka im. dr n. med. Jolanty Chmielik

dyfuzory 3

Dyfuzory dla Zakładu Psychologii Zdrowia

W czasie terapii niezwykle istotne jest, aby zapewnić pacjentom jak najwyższy komfort. Dlatego w Zakładzie Psychologii Zdrowia Instytutu „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka” stanęły zakupione przez naszą Fundację dyfuzory: wysokiej jakości urządzenia, które mogą pełnić funkcję zarówno nawilżacza powietrza jak i aromatyzera.

Podziękowanie 1

Zakup wyposażenia dla Pracowni Zgodności Tkankowej

W ostatnim czasie ponownie wsparliśmy Pracownię Zgodności Tkankowej na podstawie zgłoszonych nam luk w wyposażeniu. Tym razem były to specjalistyczne urządzenia konieczne do  badań - wytrząsarka laboratoryjna oraz zamrażarka.

logo_kancelarii

Nasza Fundacja nawiązała współpracę z Kancelarią Prawa Medycznego radcy prawnego Marcina Klusia (www.kancelariaklus.pl), który ma wieloletnie doświadczenie zdobyte w prowadzeniu spraw medycznych na terenie całej Polski i pomaga nam bezpiecznie rozwijać i utrzymywać standard usług świadczonych w Instytucie - Pomnik Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. To ważna, korzystna zmiana.  

życzenia noworoczne

2021 rok obfitował w działania - dokonaliśmy zakupy wyposażenia wielu oddziałów, uczestniczyliśmy w remoncie nowego szybu zewnętrznego z windami i schodami, wspieraliśmy rozwój zawodowy specjalistów z CZD, a rok zakończyliśmy zakupem kolejnych dwóch karetek do transportu sanitarnego. Nasze działania nie tylko usprawniły proces leczenia małych pacjentów - dzięki zakupionemu sprzętowi wiele dzieci mogło wrócić do domu!...

1_img-20211213-115613_optimized

Dwie karetki do transportu sanitarnego

Z wielką dumą i radością przekazujemy kolejne dwie karetki na potrzeby Centrum Zdrowia Dziecka. W ten sposób otwieramy już drugą dziesiątkę karetek, jakie zakupiliśmy dla CZD...

Leżanki dla Pracowni Potencjałów Wywołanych i EMG

Leżanki dla Pracowni Potencjałów Wywołanych i EMG

Dokonaliśmy kolejnego zakupu dla Centrum Zdrowia Dziecka. Tym razem zakupiliśmy leżanki dla Pracowni Potencjałów Wywołanych i EMG.

Garnki ze stali nierdzewnej

Zakup dla Działu Gastronomii - sekcji Kuchni Mlecznej

Zakupiliśmy garnki ze stali nierdzewnej dla Działu Gastronomii - sekcji Kuchni Mlecznej. Z uwagi na potrzeby małych pacjentów niezbędne jest prowadzenie kuchni w Centrum Zdrowia Dziecka...

Klimatyzatory dla Oddz. Rechabilitacji-min

Przenośne klimatyzatory dla Oddziału Dziennej Rehabilitacji Narządu Ruchu

Dokonaliśmy kolejnego zakupu dla Centrum Zdrowia Dziecka – tym razem zgodnie z potrzebami Oddziału Dziennej Rehabilitacji Narządu Ruchu zakupiliśmy 4 przenośne urządzenia klimatyzujące.

Wyposażenie dla Kliniki Onkologii

Wyposażenie dla Kliniki Onkologii

Dziękujemy firmie Crowding za wsparcie w zakupie krzeseł oraz lodówki dla Oddziału Onkologii Centrum Zdrowia Dziecka.

Laboratoryjny system uzyskiwania ultraczystej wody

Laboratoryjny system uzyskiwania ultraczystej wody

Laboratoryjny system uzyskiwania ultraczystej wody to nasz ostatni zakup dla Centrum Zdrowia Dziecka. Tym razem wsparliśmy potrzeby laboratorium Zakładu Biochemii, Radioimmunologii i Medycyny Doświadczalnej.

podziękowanie - publikacja_07.21-min

Wsparcie publikacji w „Journal of Clinical Medicine”

Fundacja uczestniczyła w procesie wydawniczym publikacji lekarzy z Kliniki Endokrynologii i Diabetologii IP CZD. Artykuł„Effects of Recombinant Human Growth Hormone Treatment, Depending on the Therapy Start in Different Nutritional Phases in Paediatric Patients with Prader–Willi Syndrome: A Polish Multicentre Study” ukazał się w prestiżowym „Journal of Clinical Medicine”.

Pokrowce zmywalne na sprzęt do terapii zajęciowej

Pokrowce zmywalne na sprzęt do terapii zajęciowej

Kolejny zakup dla Kliniki Rehabilitacji CZD: pokrowce zmywalne na sprzęt do terapii zajęciowej. To nowoczesna jednostka z wysokospecjalistycznym zespołem specjalistów, która prowadzi wszechstronną rehabilitację pacjentów ze schorzeniami narządu ruchu oraz ośrodkowego i obwodowego układu nerwowego

Biodegradowalne stendy do dolnych dróg oddechowych

Biodegradowalne stendy do dolnych dróg oddechowych.

Zakupiliśmy je!  Były niezbędne do przeprowadzenia poważnego zabiegu u dwuletniego pacjenta Centrum Zdrowia Dziecka.

Walizki reanimacyjne

Walizki reanimacyjne

Zakupiliśmy walizki reanimacyjne dla zespołu reanimacyjnego z Oddziału Intensywnej Terapii I. To kolejny, ważny zakup dla Centrum Zdrowia Dziecka, którego dokonaliśmy w tym roku!

wielkanoc

Przyjaciele, nasi wspaniali Darczyńcy, w tym wyjątkowym czasie pamiętajmy o tych, którzy szczególnie potrzebują troski, wsparcia - choć nie możemy spotkać się osobiście, zatroszczmy się, porozmawiajmy, bądźmy razem💙

Kopia Kopia Dzień otwarty w instytucie

Fundacja poszukuje pracownika!

Fundacja poszukuje osoby na stanowisko sekretarz/sekretarka pracownik biurowy. Oczekujemy osoby dobrze zorganizowanej, sympatycznej, rzetelnej. Godziny pracy do ustalenia Prosimy zgłaszać się mailem na adres czd.fundacja@gmail.com podając imię, nazwisko, krótką informację o sobie, telefon kontaktowy.

154783622_3736794276434868_1175901094242372128_o

Super wieści!

Nowe windy służą dobrze, cieszą oko, są miłym akcentem w szpitalnej codzienności chorych dzieci. Dziękujemy pomysłodawcom, realizatorom i "współsponsorom"!

Zdjęcie nowych korytarzy oraz drzwi wind z atrakcyjnymi rysunkami

Nowy szyb z widami w CZD

Brawo Centrum Zdrowia Dziecka! Uroczyście otwarty 18 lutego, niezbędny dla dobrej komunikacji, ale zwłaszcza dla bezpieczeństwa, nowy szyb zewnętrzny z windami, schodami, krainami bajecznych przygód i tajemnic.

132462401_3566126090168355_4949991004340258992_o

Życzenia świąteczne

W te wyjątkowe Święta...

sekretariat-fundacji_optimized

Sekretariat Fundacji

czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-12.00.   budynek K pokój 216 al. Dzieci Polskich 20, 04-730 Warszawa (budynek CZD) tel. 22 8151179

DSC_8465

Bardzo dziękujemy Pani Prezes Annie Pietrzak oraz Panu Prezesowi Arkadiuszowi Pierzakowi z Human Office za zorganizowanie charytatywnie turnieju Unihokeja i wsparcie wykończenia pionu wind przekazaną darowizną.

Leżanka

Leżanka do Oddziału Audiologii i Foniatrii

Kolejny nasz zakup: leżanka, na pozór zwyczajna. Ale niezbędna, by w oddziale audiologii i foniatrii prowadzić diagnostykę i specjalistyczną, manualną terapię zawrotów głowy dzieci.

117096668_3554712701208177_4755307785663944845_o

Aparat do Zakładu Mikrobiologii i Immunologii Klinicznej

Zakupiliśmy aparat do automatycznej izolacji RNA/DNA do Zakładu Mikrobiologii i Immunologii Klinicznej Centrum Zdrowia Dziecka. Pozwoli on na  zwiększenie liczbę badań w kierunku zakażenia wirusem SARS-COV-2 z ok. 40 do 200 w ciągu doby. Dziękujemy naszym wspaniałym Darczyńcom - zakup sprzętu za za 111 tys. był możliwy dzięki wpłatom z 1% podatku.

Kopia Nasze zakupy

Okulary do laseroterapii

Okulary do laseroterapii, zakupione przez Fundację,  pozwalają na eliminację selektywnych zakresów długości fal, występujących w laseroterapii. Ich stosowanie jest obowiązkowe dla wszystkich osób znajdujących się w pomieszczeniu w czasie zabiegu - to zapobiega trwałemu uszkodzeniu wzroku!

fotel wielofunkcyjny do gabinetu zabiegowego

Fotel wielofunkcyjny

Fundacja dokonała zakupu fotelu wielofunkcyjnego do gabinetu zabiegowego na Oddział Otolaryngologiczny

Zakład Diagnostyki Obrazowej_4

Wsparcie generalnego remontu Zakładu Diagnostyki Obrazowej

Fundacja zakupiła m.in.: blaty do pokoju opisowego, przewijak, parawan, myjnię/dezynfektor do kaczek i basenów, lodówkę, kanapę oraz rolety.

Ręczna kamera termowizyjna

Ręczna kamera termowizyjna

Zakupiona przez nas kamera termowizyjna może służyć do pomiaru temperatury ciała – jest stosowana przy wejściu A w „Instytucie Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka”, co jeszcze szczególnie istotne w czasie panującej epidemii.

Kopia Czy wiesz, że 1% Twojego podatku nie uszczupli w żaden sposób Twoich finansów, a może wesprzeć chore dzieci z Centrum Zdrowia Dziecka_

Rozlicz swój PIT do 1 czerwca

W związku z obecną sytuacją epidemiologiczną przedłużony został termin rozliczeń PIT do 1 czerwca. Co ważne - nawet składając PIT po 30 kwietnia, nadal będzie można przekazać 1% na naszą Fundację - KRS 0000 13 52 61 😉Czytaj więcej, aby poznać zasady.

Dziękujemy

Dziękujemy Dyrektorowi IPCZD dr n.med. Markowi Migdałowi

za przekazanie 1% podatku w rocznym rozliczeniu PIT na naszą Fundację! 💙

Nasze zakupy

Poczta pneumatyczna w Pracowni Immunologii Transfuzjologicznej z Bankiem Krwi

Ufundowana przez nas w Pracowni Immunologii Transfuzjologicznej z Bankiem Krwi Centrum Zdrowia Dziecka poczta pneumatyczna umożliwia szybką komunikację między oddziałami i pracownią. To szansa na skrócenie oczekiwania na informacje niezbędne do dalszego leczenia – m. in. o grupie krwi.

maseczki CZD

Maseczki dla CZD

Przekazaliśmy Centrum Zdrowia Dziecka 3 tys. maseczek, które trafiły do pracowników, pacjentów i ich opiekunów 😷

To wyjątkowy dzień dla każdego dziecka. Dlatego wszystkim dzieciom, tym małym i tym zdecydowanie większym życzymy, aby każdego dnia doświadczały radości i miłości! 🎊 👶

Zakończyła się możliwość rozliczania PIT-u za 2018, a tym samym zakończyliśmy zbiórkę 1% podatku.

DZIĘKUJEMY

dr n. med. Marzena Olszaniecka

Zmiany, zmiany

Witamy nowego Członka Zarządu naszej Fundacji!

Zbiórka charytatywna graczy Nvidia - dziękujemy

Ta zbiórka - pierwsza taka w niemal trzydziestoletniej historii naszej Fundacji - już zakończona, z niemałym sukcesem: zebraliśmy ponad 80 tysięcy złotych od piątku, godz. 17.00 do niedzieli wieczorem!

Uwaga, uwaga! Gwiazdy, gracze non stop - bedzie się działo!

To już dziś, w piątek 7 grudnia, o godzinie 17.00 rusza super akcja charytatywna na rzecz dzieci! Szczegóły: https://www.nvidia.com/pl-pl/geforce/nvidia-charity-stream/

Małgorzata Zychora Lipke

Z wielkim smutkiem informujemy, że 18 listopada w nocy zmarła Małgorzata Zychora Lipke, wieloletni Członek Zarządu naszej Fundacji, bardzo zaangażowana w niesienie dobra małym pacjentom Centrum Zdrowia Dziecka. To ogromna strata dla Rodziny, Przyjaciół i wielu osób, które ją znały i ceniły.

Odznaka Honorowa za Zasługi dla Ochrony Praw Dziecka

Odznaka Honorowa za Zasługi dla Ochrony Praw Dziecka

INFANTIS DIGNITATIS DEFENSORI, odznaka honorowa za zasługi dla ochrony praw dziecka, znów trafiła w najlepsze ręce!

40lat CZD-min

Jubileusz z okazji 40-lecia powstania IPCZD

W hołdzie lekarzom, pielęgniarkom i personelowi medycznemu IP CZD za uratowane życie tysięcy polskich dzieci, zgromadziło mnóstwo gości!

dzień osób starszych

Międzynarodowy Dzień Osób Starszych

W poniedziałek 1 października obchodzimy (już od 28 lat) ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ Międzynarodowy Dzień Osób Starszych. Dlaczego o tym przypominamy?

Pobyt rodzica w szpitalu

Drogi Rodzicu pamiętaj, że niezwykle ważne jest stosowanie się do tych samych zasad, które przestrzegane są w domu. To, czego nie można robić w domu, nie powinno być dozwolone także w szpitalu.

cropped-Fundacji-Towarzystwo-Przyjaciół-Centrum-Zdrowia-Dziecka-im.-dr-n.-med.-Jolanty-Chmielik.png

Wspaniały szpital o światowej renomie. Świetny personel medyczny.
Zasłużone uznanie. Gratulujemy!

Honorowa odznaka Infantis Dignitatis Defensori

Honorowa odznaka Infantis Dignitatis Defensori

Ostatni weekend wakacji rozpoczynamy niespodzianką. Prezes Fundacji Elżbieta Golińska otrzymała wyjątkowe wyróżnienie: honorową odznakę Infantis Dignitatis Defensori, przyznawaną przez Rzecznika Praw Dziecka osobom szczególnie oddanym służbie dzieciom i przestrzegającym ich praw.
To także wyraz wielkiego zaufania Rzecznika i Kapituły dla naszej Fundacji, która za miesiąc kończy 29 lat!

Karetka 2

Nowy samochód dla Centrum Zdrowia Dziecka!

Uroczyście przekazany 21 sierpnia 2018 r. Volkswagen Transporter ze specjalistycznym wyposażeniem, jest kolejną karetką, jaką zakupiła dla szpitala Fundacja Towarzystwo Przyjaciół Centrum Zdrowia Dziecka (ostatnio dnia 8.03.2017r. przekazaliśmy dwie inne, nowe karetki).

TUI 1

Dobro płynie do małych pacjentów!

Po wspaniałych, profesjonalnych pokazach na temat pasjonujących tajemnic prądu, zrealizowanych przez wolontariuszy z Innogy we współpracy z Centrum Nauki Kopernik, za które bardzo, bardzo gorąco dziękujemy, działo się wiele!

Decyzją Kapituły Prezes naszej Fundacji Elżbieta Golińska 17 maja 2018 r. została odznaczona medalem Ludziom czyniącym dobro

Medal upamiętnia Irenę Sendlerową, która wraz ze współpracownikami uratowała z Warszawskiego getta ok 2.800 osób, głównie dzieci.

Kardiologia operacja

Dziękujemy za 1% podatku

Minął już czas podejmowania decyzji co do przekazania 1% podatku nawy braną organizację pożytku publicznego. Najserdeczniej dziękujemy tym, którzy przekazali ją na potrzeby małych pacjentów CZD, za naszym pośrednictwem. Przez cały rok wspierać nas można także doraźnymi darowiznami oraz innymi formami pomocy. Bardzo na Państwa liczymy.

cropped-Fundacji-Towarzystwo-Przyjaciół-Centrum-Zdrowia-Dziecka-im.-dr-n.-med.-Jolanty-Chmielik.png

Zmiany w Zarządzie Fundacji

Na ostatnim, kwietniowym posiedzeniu Zarządu podjęto dwie istotne decyzje: na skutek rezygnacji z funkcji Prezesa, złożonej przez dr n. med. Krystynę Ławicką, w tajnym głosowaniu Prezesem Fundacji została wybrana red. Elżbieta Golińska (dotychczas Członek Zarządu), a Wiceprezesem dr n. med. L. Paweł Chmielik (nowoprzyjęty Członek Zarządu, dotychczasowy Konsultant Medyczny Zarządu).

40lat CZD-min

CZTERDZIEŚCI LAT IP CZD

Relacje z uroczystości jubileuszowej były wszędzie: w wielu stacjach telewizyjnych, w prasie, na antenie radia i na stronie Centrum Zdrowia Dziecka. Było bardzo ciekawie, wzruszająco, ze znakomitymi gośćmi. Sala była pełna!

dbw-podłoga-przed-remontem-3

Mała rzecz, a cieszy!

DBW - Dział Badań Naukowych i Współpracy z Zagranicą między innymi dba o to, by świat słyszał o osiągnięciach naszych lekarzy z CZD, czerpie też, w razie potrzeb, z osiągnięć innych naukowców. To tu najczęściej przyjmowani są zagraniczne sławy medyczne i inni goście, z którymi współpracujemy naukowo. Do niedawna wysłużona ponad miarę podłoga tam wyglądała...

Spotkanie noworoczne 2018

W piątek 26 stycznia odbyło się spotkanie Fundacji zamykające rok 2017 i otwierające nowy, 2018. W spotkaniu w gościnnych progach hotelu Patron na terenie CZD (dziękujemy!) przy składkowych słodkościach i kawie wziął udział Zarząd Fundacji (Prezes dr Krystyna Ławicka, Elżbieta Golińska, Małgorzata Zychora - Lipke), Komisja Rewizyjna (Przewodnicząca Jolanta Piskorz, dr Halina Füchsel, Barbara Żebrowska) i przedstawiciel Rady Fundatorów Jerzy Orłowski. Dziękujemy wszystkim za poświęcony czas i wspaniałą, bogatą dyskusję.

Konferencja Neurologiczna "40 lat IPCZD" pod patronatem dyrektor CZD prof. Małgorzaty Syczewskiej

Nowy Rok się rozkręca, a zima pokazała nam wreszcie trochę zimy

Koniec roku 2017 obfitował w ciekawe wydarzenia, z których najważniejszym było przekazanie przez naszą Fundację dwóch karetek na potrzeby szpitala oraz rozpoczęcie obchodów czterdziestolecia Centrum Zdrowia Dziecka! Pierwsi pacjenci z roku 1978 mają już swoje dzieci, a nawet wnuki - wszystkim życzymy zdrowia!

Fundacja otrzymuje wiele podziękowań od rodziców pacjentów CZD

z powodu sfinansowania zakupu systemu numerków QMATIC SOLO dla rejestracji w Izbie Przyjęć szpitala. Obserwując dantejskie nieraz sceny, nieporozumienia i niepotrzebne napięcia, jakich nie brakowało w kolejce oczekujących na dostanie się do rejestracji Izby Przyjęć, w trosce o jak najpłynniejszą i "bezkolizyjną" pracę rejestratorek i spokój oczekujących rodziców, zdecydowaliśmy się na ten zakup. Teraz wszystko wygląda inaczej!

podziękowanie - Chile i Szkocja

Miło otrzymywać podziękowania,

zwłaszcza, gdy towarzyszą im sympatyczne drobiazgi: szkockie ciasteczka maślane i chilijska mama z maleństwem przytroczonym na plecach. Niech słyszą o nas w świecie, dzielmy się osiągnięciami naszych lekarzy, korzystajmy też z wiedzy ich zagranicznych kolegów!

Podziękowania dla Fundacji Towarzystwo Przyjaciół CZD za zakup skanera do płytek obrazowych wewnątrz ustnych

Staramy się, wspieramy tylko dzięki Wam, którzy otwieracie serca na pilne potrzeby chorych dzieci.

Trudno wyrazić, jak wspaniała to szczodrość, dziękujemy bardzo! Poniżej - jedno z miłych podziękowań.

prof. dr hab. n. med. Marek Woynarowski

Poradnia Gastroenterologiczna w nowej odsłonie!

Fundacja zrobiła wszystko, by dzieci były przyjmowane w miłych, pogodnych i schludnych pomieszczeniach, a personel medyczny miał znacznie lepszy komfort pracy. Inwestycję współfinansowały: IP CZD i Stowarzyszenie na rzecz Wspierania Kliniki Gastroenterologii IP CZD. W realizację projektu zaangażowali się też pracownicy, pod wodzą prof. dr hab. n. med. Marka Woynarowskiego poświęcając swój wolny czas, także weekendy.

Fragment listu dyr. Małgorzaty Syczewskiej w sprawie jubileuszu 40-lecia CZD

Instytut Pomnik Centrum Zdrowia Dziecka kończy 40 lat!

Włączamy się w obchody jubileuszowe. Wspieramy i będziemy wspierać to wyjątkowe miejsce, by dzieci cierpiały jak najmniej i prędko mogły wracać do siebie, do domu. Poniżej - fragment listu dyr. Małgorzaty Syczewskiej w sprawie jubileuszu.

nagrobek - Ś. P. dr n. med. Jolanta Maria Chmielik ur. 3.04.1942 zm. 2.05.2017

Przed nami listopadowy czas wspomnień...

Myślimy z wdzięcznością i tęsknotą o tych, bez których nasza Fundacja nie byłaby tym czym jest, a których nie ma już wśród nas.

cropped-Fundacji-Towarzystwo-Przyjaciół-Centrum-Zdrowia-Dziecka-im.-dr-n.-med.-Jolanty-Chmielik.png

Nasza Fundacja kończy dziś 28 lat!

24 października 1989 r. Fundacja Towarzystwo Przyjaciół Centrum Zdrowia Dziecka została powołana mocą Aktu Notarialnego. Zgodnie z ustawą o Fundacjach Dz.U.Nr 21 poz.97 oraz §3 ust.4 oraz rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 02.12.1983 r. Dz.U.Nr 97 poz.293 rozpoczął działalność Zarząd Fundacji, a także Rada Fundatorów, od początku pod szlachetnym hasłem, które przyświeca nam do dziś "Nikt nie rodzi się tylko dla siebie"

Uwaga! Zmiany! Przedstawiamy Państwu nowy skład Zarządu Fundacji:

Decyzją Zarządu i Rady Fundatorów dokonaliśmy zmian w dotychczasowej nazwie, nadając Fundacji imię jej pomysłodawczyni, założycielki i jej dobrego ducha, przez blisko 30 lat Prezesa Zarządu; wybitnej lekarki i wspaniałego Człowieka, dr n. med. Jolanty Chmielik.

Podziękowania dla Linii Otwockiej

Podziękowania dla Linii Otwockiej

Fundacja Towarzystwo Przyjaciół Centrum Zdrowia Dziecka serdecznie dziękuje Linii Otwockiej za zainteresowanie i bezinteresowne wsparcie w pozyskiwaniu 1% odpisu z podatku na potrzeby skutecznej diagnostyki i terapii małych pacjentów.

Fotorelacja z przekazania karetek dla CZD- zdjęcie grupowe

Przekazaliśmy już 5 karetek dla Centrum Zdrowia Dziecka!

8 marca, w Dniu Kobiet, uroczyście przekazaliśmy na potrzeby chorych dzieci dwie najnowsze, świetnie wyposażone karetki, warte ok. 250.000 zł. Jeszcze raz najserdeczniej dziękujemy panu Jarosławowi Trzósło i firmie Jones Lang LaSalle.

aparat Sierra SUMMIT EMG ELC-EMGEP firmy Cadwell zakupiony 23.11.2015 dla Pracowni Potencjałów Wywołanych IP CZD

Sierra SUMMIT EMG ELC-EMGEP dla Pracowni Potencjałów Wywołanych IP CZD

Zarząd Fundacji serdecznie dziękuje swoim sympatykom, a zwłaszcza wszystkim Klinikom, Poradniom, Oddziałom i Pracowniom CZD, które od blisko 30 lat wytrwale wspieramy finansowo dla dobra małych pacjentów, za ciepłe słowa, podziękowania i życzenia świąteczne oraz noworoczne. To miły gest z Państwa strony, który cenimy sobie bardzo.

VII CHARYTATYWNY TURNIEJ SIATKÓWKI PLAŻOWEJ BRANŻY NIERUCHOMOŚCI KOMERCYJNYCH – DZIĘKUJEMY!!!

Podczas VII Charytatywnego Turnieju Siatkówki Plażowej Branży Nieruchomości Komercyjnych 4 sierpnia 2016 r. pobiliśmy charytatywny rekord: zebrano aż 360 100 zł dla naszej fundacji, na rzecz podopiecznych Instytutu Pomnika Centrum Zdrowia Dziecka. Pomysłodawcą i organizatorem jest firma Jones Lang LaSalle Sp. z o.o. – JLL, a w turnieju wzięły udział aż 44 firmy, które wystawiły 308 zawodników. W sumie turniej zgromadził ok. 1.500 osób!

XXXIV Sympozjum: Szczepienia Ochronne

Klinika Immunologii Instytut „Pomnik-Centrum” Zdrowia Dziecka, Polskie Towarzystwo Pediatryczne, Polskie Towarzystwo Immunologii Doświadczalnej i Klinicznej – Sekcja Wakcynologii Komitet Immunologii i Etiologii Zakażeń Człowieka PAN – Komisja Immunologii Klinicznej zapraszają na XXXIV Sympozjum „Szczepienia Ochronne”

Srebrny Krzyż Zasługi - Elżbieta Golińska_2

Elżbieta Golińska została odznaczona Srebrnym Krzyżem Zasługi

Elżbieta Golińska, Członek Zarządu Fundacji Towarzystwo Przyjaciół Centrum Zdrowia Dziecka, w uznaniu kilkudziesięciu lat szlachetnej działalności na rzecz drugiego człowieka, a zwłaszcza dzieci i młodzieży, decyzją Prezydenta RP została odznaczona Srebrnym Krzyżem Zasługi.

logo Fundacja Towarzystwo Przyjaciół Centrum Zdrowia Dziecka

CHŁODZĄCY CZEPEK COOL-CAP

Instytut „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka” wzbogacił się o nowy sprzęt – czepek chłodzący cool-cap, który pomaga ograniczać szkody w mózgu spowodowane niedotlenieniem w czasie porodu. Sprzęt, o wartości ponad 100 tys. zł został zakupiony ze środków Fundacji Przyjaciół Centrum Zdrowia Dziecka i przekazany do Kliniki Neonatologii, Patologii i Intensywnej Terapii Noworodka.

Koncert Charytatywny HAKUNA MATATA na rzecz CENTRUM ZDROWIA DZIECKA

Koncert Charytatywny HAKUNA MATATA na rzecz CENTRUM ZDROWIA DZIECKA

W przedstawieniu bierze udział ponad dwustu młodych artystów WAM oraz wielu gości specjalnych – profesjonalnych aktorów musicalowych znanych z inscenizacji Teatru Muzycznego ROMA. Widowisko obfituje w efekty multimedialne i barwną stylizacją, efektowne układy choreograficzne i bajeczne kostiumy, ale jego główną atrakcją pozostaje repertuar: niezapomniane, ponadczasowe piosenki z filmów Disneya.