Decyzją Kapituły Prezes naszej Fundacji Elżbieta Golińska 17 maja 2018 r. została odznaczona medalem Ludziom czyniącym dobro.

Medal upamiętnia Irenę Sendlerową, która wraz ze współpracownikami uratowała z Warszawskiego getta ok 2.800 osób, głównie dzieci.

W pierwszej edycji medal Ludziom czyniącym dobro otrzymała p. Maria Kaczyńska, żona Prezydenta RP. W gronie odznaczonych są m.in. Marek Michalak  Rzecznik Praw Dziecka, Kanclerz Kapituły Orderu Uśmiechu, Ewa Błaszczyk, Anna Dymna, Janina Ochojska czy Jerzy Owsiak.W tym roku – także prof. Bohdan Maruszewski kardiochirurg z CZD, S. Małgorzata Chmielewska – przełożona wspólnoty „Chleb życia”, Dominika Kulczyk – Prezes Zarządu Kulczyk Foundation i inne, wielce zasłużone osoby.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy dziękując im za dobro, które zmienia świat.

Bo nikt nie rodzi się tylko dla siebie.