Biodegradowalne stendy do dolnych dróg oddechowych

Biodegradowalne stendy do dolnych dróg oddechowych. Zakupiliśmy je!  Były niezbędne do przeprowadzenia poważnego zabiegu u dwuletniego pacjenta Centrum Zdrowia Dziecka.

„12.04.2021 w IPCZD przeprowadzono zabieg implantacji stentów do oskrzeli głównych u niespełna 2-letniego Franka. Zabieg przeprowadzony został dzięki współpracy lekarzy z Hiszpanii: prof. Juana Anton-Pacheco Sancheza i dr Przemysława Maruszewskiego oraz specjalistów z IPCZD z Kliniki Chirurgii, Oddziału Otolaryngologii, Kliniki Anestezjologii, Bloku Operacyjnego, Pracowni Interwencji Sercowo-Naczyniowych. 

Hospitalizacja Franka rozpoczęła się rok temu, w tym czasie chłopiec przeszedł szereg zabiegów kardiologicznych i operacji kardiochirurgicznych. Od sierpnia 2-latek był leczony w OIT I, wymagał stałego wspomagania oddechowego i kompleksowego leczenia z uwzględnieniem fizjoterapii. Dzięki implantacji biodegradowalnych stentów do dolnych dróg oddechowych od kilku dni Franek oddycha samodzielnie i już niedługo opuści OIT I”
Scroll to Top