Nowy samochód dla Centrum Zdrowia Dziecka!

Uroczyście przekazany 21 sierpnia 2018 r. Volkswagen Transporter ze specjalistycznym wyposażeniem, jest kolejną karetką, jaką zakupiła dla szpitala Fundacja Towarzystwo Przyjaciół Centrum Zdrowia Dziecka (ostatnio dnia 8.03.2017r. przekazaliśmy dwie inne, nowe karetki).

– To już dziesiąta karetka, jaką w ostatnich latach zakupiliśmy dla CZD, lecz nie jest to dar od nas – powiedziała przekazując samochód Elżbieta Golińska prezes Fundacji TP CZD. – To było możliwe dzięki wspaniałym ludziom, którzy od blisko 30 lat wspierają fundację 1% lub darowiznami, a nawet zapisami w testamentach. Najserdeczniej Państwu, w imieniu dzieci, dziękujemy za tę szczodrość!

Dyrektor CZD prof. Małgorzata Syczewska dziękując, podkreśliła znaczenie tego daru dla IP CZD, który jako jeden z niewielu otacza programową opieką dzieci żywione pozajelitowo i dojelitowo.

W bardzo wielu krajach, także europejskich, takie dzieci są skazane na stałe przebywanie szpitalach, bo tylko tam mogą otrzymywać specjalistyczne, płynne pożywienie, przygotowywane w szpitalnych laboratoriach. W CZD jest inaczej – profesjonalnie przygotowane i wyposażone samochody raz w tygodniu dostarczają przewożony bezpiecznych warunkach pokarm, wyprodukowany w szpitalnej aptece i pakowany w sterylne worki wprost do domów ponad setki dzieci w całej Polsce. Dzięki temu mali pacjenci mogą mieszkać w domu, blisko mamy, zamiast w szpitalu.

Pojazd poświęcił ks. Jacek Bazarnik, od 1994 roku kapelan CZD, podkreślając troskę Fundacji Towarzystwo Przyjaciół Centrum Zdrowia Dziecka o małych pacjentów i rolę we wspieraniu szpitala, w bardzo wzruszających słowach wspominając też naszą patronkę, założycielkę i wieloletnią prezes dr n. med. Jolantę Chmielik.

Jeszcze raz z całego serca dziękujemy Państwu za ofiarność! Bo przecież nikt nie rodzi się tylko dla siebie…

Scroll to Top